Yağmur Suyu Kanalı

Yağmur Suyu Kanalı

Ankara Yağmur Suyu Kanalı Çalışmaları

Kanal çalışmaları yaşam alanlarının hayati önemdeki işlerdir. Ankara ve çevresinde uzun yıllardan bu güne son derece başarılı çalışmalar yapmaktayız. Güvenilir, uzman ekip ve son sistem araçlara sahip olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yağmur suyu kanalı yapımlarımızdan son derece başarılı sonuçlar almaktayız. Yapımını üstlendiğimiz çalışmalar sayesinde pek çok noktada güvenli alt yapı oluşturmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Yılmazlar yapı olarak yılların deneyim ve tecrübesiyle kanal açma ve yapım çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Yağmur Suyu Kanalı Nedir?

Yerleşim alanlarında yaşam koşullarının kalitesi o şehrin altyapısına bağlıdır. Yağmur sularının sağlıklı bir şekilde akması, sel ve taşkınlara fırsat verilmemesi beklenmektedir. Yağmur suyu kanalı bu durumda en önemli ihtiyaçtır. Sadece yapılması değil, sağlıklı ve güvenli çalışması, yeterli genişlikte ve akım düzleminde olması gerekmektedir. www.kanalacmaankara.org/ sitemizden çalışmalarımızla ilgili bilgi alabilirsiniz. Son sistem araçlarımız, uzman kadromuzla, çalışma alanımızın öncülerinden bir işletme olarak yolumuza devam etmekteyiz. Yaşam alanlarında yağmur suyu ızgara fiyatları şekilleri ve işlevlerine göre değişmektedir.

Yılmazlar Kanalizasyon Çalışma Alanlarımız

Hizmetlerimiz arasında, baca rüzgar gülü, yağmur suyu yer süzgeci, yeniden yapılandırma çalışmaları ve pimaş açma işleri bulunmaktadır. Yürüyüş yolu, çatı aktarma, yağmur suyu kanalı, fosseptik çukuru çalışmaları ve istinat duvarı bağlantı işleri bulunmaktadır. PVC mazgal oluk paslanmaz, kolay kullanımlı olarak çalışmalarımızda güvenle kullanmaktayız.

Yağmur suyu kanal çalışmaları sayesinde şehirlerde yaşam kalitesi artmakta ve güvenle yaşanabilmektedir. Kanal açma ve yağmur suyu ızgaralarının düzenli çalışır halde bulunması gerekmektedir. Yağmur suyu kanalı çalışmalarımız sırasında kusursuz mühendislik çalışmalarımız sonucunda kusursuz teslimat yapmaktayız. Yağmur suyu ızgara fiyatları çeşitleri ve üretim özelliklerine göre şekillenmektedir. PVC mazgal oluk çeşitleri dayanıklı ve kolay adapte edilebilen özellikte ürünlerdir.

Yağmur Suyu Izgara Çeşitleri

Yağmur suyu ızgaraları, son derece sıhhi kanal aparatlarıdır. Yağmur sularının taşıdığı çer çöplerin kanalı tıkamasına izin vermemektedir. Yağmur suyu ızgara fiyatları tarafımızdan müşterilerimize en uygun şekilde yansıtılmaktadır. PVC mazgal oluk sıhhi altyapı çalışmalarında güvenle kullanılmaktadır. www.kanalacmaankara.org/ sitemizden 7/24 çalışmalarımıza dair bilgi alabilir, gereksinimlerinizi bildirebilirsiniz. En kısa sürede gereken çalışmalarınızın yapılarak, tarafınıza güvenle teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.
Yağmur Suyu Kanalı Ankara
Yağmur suyu kanalı yapımı, şehir içlerinde belediyeler tarafından verilen hizmetlerden bir tanesidir. Belediyeler, kendi olanakları ya da anlaşmış oldukları özel firmalara, yağmur suyu kanalı yapımında iş verirler. Yağmur suyu kanalı yapımında, kanalların kapasitesi dikkate alınmalıdır. O şehre veya o bölgeye düşen yağış miktarı, yapılacak olan kanalın bu yağışı kaldırabilme durumu, eğimler vb. durumlar, dikkatli hesaplanmalıdır. Yağmur suyu kanalının kapasitesi, akış kesitinin ve suyun hızının, bir fonksiyonudur. Suyun hızına göre, kanal eğimi olmalıdır.

Yağmur su kanalı temizleme, her gün kullanılan ve kullanmak zorunda olunan, alt yapı temizliği için, çok fazla önem taşımaktadır. Hızla büyüyen ve nüfusu artmakta olan Türkiye’de, bu yağmursuyu kanallarının yükü, daha da artmaktadır. Yağmur suyu kanalı içerisinde biriken katı atık, genellikle ülke genelinde 30 santim çapında yapılmış olan ve şehir içi alt yapısında kullanılan bu kanallar, belirli aralıklarla temizlenmediği zaman, kanalın dolmasına ve kanalın tıkanarak, sorunlar ortaya çıkarmasına neden olur. Kanalların tıkanması, büyük şehirlerde daha çok problem olmaktadır. İstanbul veya Ankara gibi büyük illerde, yaşanacak olan bu durum, trafik başta olmak üzere, su gibi insanların günlük hayatında çok büyük önem taşıyan şeylere ulaşılmasında, problem olmaktadır. Kanallardaki pislikler, olası bir sızıntıda, doğaya ve insan sağlığına çok ciddi zararlar verir. Ayrıca; kanalın taşması durumunda, etrafa yaydığı pis koku, insanı rahatsız edicidir. Yağmur suyu kanalı temizleme, insan sağlığı için çok önemli hassasiyetler taşımaktadır. Birbirine iş yükü bakımından bağlı olan kanal temizleme araçları, yağmur suyu kanalı temizlemek için kullanılır. Bu araçlar ile kanal içerisinde oluşan ve biriken; kum, taş, kireç vb. atıklar basıncı yüksek su ile yumuşatılıp, basıncın etkisiyle sürüklenerek, rögar bacalarına getirilir. Bu bacalarda kurulan vakum sistemi ile emilerek, tank içerisine çekilir. Bu şekilde kanallar, hızlı, güvenli ve ekonomik bir şekilde temizlenir. Ankara yağmur suyu kanalı temizliği için bizi arayın...

whatsapp.png (8 KB)
telefon.png (8 KB)