Çatı Aktarma

Çatı Aktarma

Çatı Aktarma

Çatıda bulunan kiremitlerin eskimesi ve kendisinden beklenen görevi yerine getirmemesi, çatı taşıyıcılarının hasarlı olması, kiremit altı su yalıtım örtüsünün değiştirilmesi gerekliliği nedeniyle çatı aktarma işlemi yapılır. Çatılarda en büyük sorun, şiddetli yağmurlar nedeniyle olmaktadır. Çatı zemininde biriken su, zaman içinde zeminin zayıflamasına sebebiyet vermektedir. Hava koşullarının sert geçmesi nedeniyle zaman içinde çatı kiremitlerinde hasar oluşmaktadır.

Kiremitlerden gerekli performansın alınabilmesi için, kiremitler tek tek kontrol edilir, kırık kiremitler ayıklanır ve yenilenerek değiştirilir. Çatıların dayanıklı olmasını sağlayan ahşap karkas ile, çatı taşıyıcıları daha güçlüdür. Bu nedenle ahşap karkaslar zaman içinde kontrol edilip, hasarlı olanların değiştirilmesi gereklidir.

Kiremit altı örtülerde genellikle membran örtü kullanılmaktadır. Membran örtüler, sızan suyun geçişini engeller. Çatı aktarma yapılırken, kiremitlerin dizilmesi işinde yük dengesinin gözetilmesi çok önemli olmaktadır.

Çatı Aktarma Fiyatları

Kullanılan malzemeye göre çatı aktarma fiyatları değişmektedir. Bunun yanı sıra çatı özelliği de fiyatı etkilemektedir. Çatı aktarma işinde nitelikli ustanın işi yapması, yapılan tadilatın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Yapılan çatı aktarma ankara tadilat işlerinde, ilk başta çatının akma sebebi bulunur. İlk etapta akma sebebine çözüm bulunur.

Villa tipi müstakil evlerde oturan ev sahipleri çatı aktarma fiyatları hususunda tüm masraflara kendileri katlanmak zorundadır. Ancak apartmanda oturan ev sahipleri çatı aktarma fiyatları konusunda eşit olarak masraflara ortak olmak zorundadırlar. Oturduğunuz evlerde yapılan çatı aktarma tadilatlarında, tadilat işine girişmeden önce mutlaka çatı aktarma fiyatları konusunda bizlerden teklif alınız.

Çatı aktarma ankara lokasyonunda hizmet yürüten firmamız hakkında müşterilerimizin yaptığı yorumları okuyarak firmamız hakkında karar verebilirsiniz. Çatı aktarma ankara lokasyonunda işin ehli olan şirketlerden teklif alabilmek için, firmamızı benzerleriyle kıyaslayın. Yaz dönemi yağışların az olması, havaların güneşli olması nedeniyle çatı aktarma işi için değerlendirilmesi gereken zamanlardır.

Firmamızdan teklif istediğinizde, bulunduğunuz lokasyonda tadil edilecek çatınıza gelip bakıyor, işin ehli uzmanlarla değerlendirme yapıyoruz. Yapılan işi, bütçenize uygun fiyatlarla yürütüyor, gerekirse taksitli ödeme şeklinde de anlaşabiliyoruz. Müşteri memnuniyetini ön plana almış şirket olarak çatı bakımı ve tadilatı, aktarılması, yalıtımı işlerinize talibiz.
Çatı Aktarma Ankara
Yaşanılan ve barınılan evlerin, sürekli korunma ihtiyacının, insanlar için en önemli durum olduğundan; evlerin çatıları, insan hayatında önemli yer oynar. Çatı kelimesi, sözlüklerde bulunan anlamından daha çok, mecaz olarak bakıldığında; insanlarda barınılacak yer, sığınılacak yer anlamına gelir. Deyim olarak bilinen ”başını sokacak bir çatı” bu şekilde, ortaya çıkmıştır. Bu sebepten dolayı çatı tamiri önemi büyüktür Binalarda bulunan çatıların, pek çok görevi ve çeşidi vardır. İnsanların barınmakta olduğu, evlerinde ve iş yerlerinde pek çok olumlu yönü bulunur. Çatı aktarma, çatıda bulunan mevcut bütün kiremitlerin, çatıdan sökülmesi, çatlak kiremitlerin ve kırık kiremitlerin sökülmesi, sağlam olanların ise düzenlenerek, yeniden kullanılması işlemidir. Çatı aktarma işleminde; çatının su yalıtımı, yağmur suyu oluklarının düzeltilmesi ve elden geçirilmesi, ısı yalıtımı işlemlerinin, yapılması gerekir. Çatı aktarma, çatı tamiri işlemi yapılırken; çatının şekline göre ve evin bulunduğu yerdeki hava koşullarına göre, su yalıtımı yapılır. Çatıda bulunan kiremitlerin, durumuna bakılır. Çatı tamiri yapılırken, kiremit ve onları destekleyen mahyalar, sökülür. Kiremitler içinde; kırık, çatlak olanlar, kullanılamayacak durumda bulunanlar ayrılır. Önceden sağlam olanlar ve yeni olan kiremitler, çatı yapımına engel olmayacak şekilde bırakılır. Kiremit altındaki, kiremitleri destekleyen tahtalar, kontrol edilir ve çürümüş olanlar, kırılmış olanlar değiştirilir. Yağmur tahliye boruları kontrol edilerek, çürük olanlar, kırık olanlar çatı yapısı ve hava koşullarına uygun olanlar ile değiştirilir. Çatıyı yeniden örme işlemi başlayacağından, çatı her türlü; toz, pislik, artıklardan temizlenir. Daha sonra temizlenen çatı yüzeyine, alt kısmı ziftli muşambalı, üstü ise örme çuval tarzı kiremit altı muşambası döşenir. Bu muşamba, oluklara paralel şekilde, çatı yüzeyine çakılır. Bu yüzeyin üzerine kiremitler döşenir. Çatının yük kısmını alan, semer denilen bölüm harç yapılırken, bu harcın içerisine, kiremitlerin rengine uygun boya karıştırılarak, renk açısından çatıda bir bütünlük olması sağlanır. Çatıda bulunan bacalar ve bacaların kenarları, eğer asansör varsa asansör kulesinin ve merdiven boşluğunun duvar kenarları ile üst yüzeyleri, su yalıtım membranı denilen, alüminyum folyo içerikli, yalıtım malzemesi ile izole edilir. Çatı aktarma işinde son yapılacak iş ise; varsa asansör kulesi, merdiven boşluğu veya bacalar, çatı rengine uygun bir şekilde boyanır .Ankara çatı aktarma işlemlerinizde kaliteli hizmet için bizi arayın.

whatsapp.png (8 KB)
telefon.png (8 KB)